public marks

PUBLIC MARKS from test

This month

En İyi Gözenek Sıkılaştırıcı Tonikler

Cildin solgun veya sağlıksız görünmesinin en önemli nedeni, büyük gözenekler sonucu oluşan sivilce ve siyah noktalardır. Günlük cilt bakımı rutininin olmazsa olmazlarından tonik (toner) kullanımı, yüzün temizlenmesi ve nemlendirilmesi arasındaki adımdır. Su ve sıradan temizleyicilerin gözden kaçırmış olabileceği makyaj kalıntılarını ortadan kaldırmak, fazla yağı gidermek ve gözenek boyutunu azaltmak için kullanılabilirler.

October 2020

Kuru Buz Nedir?

Buz kelimesini duyunca ilk aklınıza gelen şey suyun donmuş hali olabilir ancak son yıllarda popülaritesi artan kuru buzlar, sıradan buzların aksine geniş bir kullanım alanına sahip. Peki ama tam olarak nedir bu kuru buz? Evde yapmak mümkün mü? İşte, kuru buzlar hakkında aklınıza takılan sorulara cevap olabilecek kapsamlı bir rehber.

Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir?

Her yaş grubundan kişide görülebilen göz altı morlukları, genetik nedenler, yaşlanma veya bazı yaşam tarzı faktörleri sonucu gelişen bir cilt sorunudur. Koyu halkalar şeklinde her iki gözü etkileyen bu morluklar, kaliteli uyku, düzenli beslenme, uygun sıvı alımı ve evde yapılabilecek bazı cilt maskeleriyle önlenebilir.

Ornitorenk Nedir? Özellikleri, Yaşadığı Bölgeler, Üreme ve Anatomisi

Ornitorenk, yalnızca doğu Avustralya’da Queensland, Yeni Güney Galler, Victoria ve Tazmanya eyaletlerindeki küçük nehirlerde ve akarsularda bulunur. Pek çok hayvandan oluşmuş gibi bir görünüme sahiptir ve ilk bakışta şu hayvanları anımsatır.

Evde Yapabileceğiniz Squat Egzersizleri

Vücut ağırlığını taşıyan kasların geliştirilmesi için son derece etkili bir egzersiz yöntemi olan squat, özellikle kalça ve baldır kısmında bulunan kasları güçlendirir. Düzenli olarak yapılması, ilerleyen dönemlerde olası eklem sakatlanma risklerini de en aza indirir.

September 2020

Yağlı Ciltler İçin En İyi 12 Nemlendirici Krem ve Losyon

Cildin aşırı yağlanması, birçok kadının aşina olduğu can sıkıcı bir problemdir. Kozmetik jargonda ‘sebum’ olarak adlandırılan salgının aşırı üretilmesinden kaynaklanmaktadır. Sebumun görevi, cilt yüzeyini esnek tutmak, nem kaybını azaltmak ve dış etkenlerden korumaktır. Yağlı ciltlerde sabum bezleri daha hızlı çalışır ve cilt yüzeyinde hoş görünmeyen bir parlaklığa neden olur. Aşırı yağlanmanın yol açtığı bu sorun, neyse ki yağlı ciltler için özel olarak üretilen bazı nemlendirici krem ve losyonlarla önlenebiliyor.

August 2020

Kaktüsün Faydaları Nelerdir? Evde Kaktüs Yetiştirmenin Avantajları

Kaktüsler, göz alıcı şekilleri ve çiçekleriyle bulundukları mekanlara apayrı bir görünüm kazandırırlar. Doğada farklı görünümlerde yüzlerce türü bulunan bu bitki, evlerde veya ofislerde genellikle dekoratif amaçla bulundurulur. Ancak kaktüsün yaşam alanlarındaki hava kalitesini artırması ve stresi azaltması gibi birçok faydaları bulunmaktadır. Bu gibi avantajları nedeniyle her evde mutlaka olması gereken bitkilerdendir.

Yulaf Ezmesinin Faydaları Nelerdir? Kahvaltıda Yulaf Ezmesi Tüketmenin Avantajları

Son dönemlerde kullanımı yaygınlaşan yulaf ezmesi, en besleyici kahvaltı yiyeceklerinden birisidir. Kilo vermek isteyenler, kalp hastalığı riskinden korunmak isteyenler ve kan şeker seviyelerini düşürmek isteyenler tarafından yıllardır tercih edilen bir tahıl ezmesi türüdür.

April 2020

Halıdan Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Halılar, evlerimizde en çok kirlenen alanların başında gelmektedir. Kahve ve çay dökülmesi sonucu oluşan lekeler ise oldukça inatçı ve çıkarılması zordur. Bu tür lekeler, oluşturduğu kötü görüntü nedeniyle ev hanımları için can sıkıcı olabilmektedir...

Yoğurt Kaç Saatte Mayalanır? Evde Yoğurt Yapmanın Püf Noktaları

Daha önce evde hiç yoğurt yapmadıysanız, bu işlemin zor olduğunu düşünerek gözünüzde büyütüyor olabilirsiniz. Yıllardır sofralarımızdan eksik etmediğimiz faydalı ve lezzetli bir süt ürünü olan yoğurt, bazı püf noktaları ve biraz tecrübe sayesinde evde kolaylıkla hazırlanabilmektedir. Mayalama esnasında kullanılan malzemeler, bekleme süresi ve kullanılan süt gibi bazı hususlar kıvamlı bir yoğurt elde etmeninin en önemli püf noktalarındandır.

January 2020

Lahmacun İçi Tarifi

Ülkemize özgü leziz bir pide olan lahmacun, en çok tüketilen yöresel lezzetlerin başında gelmektedir. Dışarıda neredeyse her köşe başında gördüğümüz lahmacun salonlarında yiyerek tadına doymadığımız bu lezzeti siz de evde hazırlayabilirsiniz. İşte taze yeşillikler ve kıymanın fırında bir araya gelmesiyle oluşan lahmacun içi tarifimiz...

December 2019

Kadın, Magazin, Moda ve Sağlık Gibi Alanlarda Güncel Paylaşımlar

MorTilki, gündemi yakından takip eden ve en faydalı içerikleri kullanıcılarına sunmak için çaba gösteren bir platform. Kadın, sağlık, moda, magazin, dekorasyon, teknoloji ve otomobil gibi farklı kategorilerde güncel makaleler yayımlıyor.

April 2019

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz 133.Bölüm izle

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz 133.Bölüm izle, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Son Bölüm izle, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz 133.Bölüm Full izle. 16 Nisan 2019 Salı günü yayınlanan dizi bölümlerinden Edho 133. Yeni Bölümü Diziizlesi farkı ile Tek Parça HD izle.

Kadın 58.Bölüm izle

Kadın 58.Bölüm izle, Kadın Son Bölüm izle, Kadın 58.Bölüm Full izle. 16 Nisan 2019 Salı günü yayınlanan dizi bölümlerinden Kadın 58. Yeni Bölümü Diziizlesi farkı ile Tek Parça HD izle.

Halka 13.Bölüm izle

Halka 13.Bölüm izle, Halka Son Bölüm izle, Halka 13.Bölüm Full izle. 16 Nisan 2019 Salı günü yayınlanan dizi bölümlerinden Halka 13. Yeni Bölümü Diziizlesi farkı ile Tek Parça HD izle.

Leke 1.Bölüm izle

Leke 1.Bölüm izle, Leke Dizisi izle, Leke 1.Bölüm Full izle. 16 Nisan 2019 Salı günü yayınlanan dizi bölümlerinden Leke 1. ilk Bölümü Diziizlesi farkı ile Tek Parça HD izle.

Survivor 49.Bölüm izle

Survivor 2019 49.Bölüm izle, Survivor Son Bölüm izle, Survivor 16 Nisan 2019 Full izle. 16 Nisan 2019 Salı günü yayınlanan yarışma programı bölümlerinden Survivor Türkiye Yunanistan 49. Yeni Bölümü Diziizlesi farkı ile Tek Parça HD izle.

Yemin 37.Bölüm izle

Yemin 37.Bölüm izle, Yemin Son Bölüm izle, Yemin 37.Bölüm Full izle. 16 Nisan 2019 Salı günü yayınlanan dizi bölümlerinden Yemin 37. Yeni Bölümü Diziizlesi farkı ile Tek Parça HD izle.

Işığın Prensesi 13.Bölüm izle

Işığın Prensesi 13.Bölüm izle, Işığın Prensesi Son Bölüm izle, Işığın Prensesi 13.Bölüm Türkçe Dublaj Full izle. 17 Nisan 2019 Çarşamba günü yayınlanan Kore dizisi bölümlerinden Işığın Prensesi 13. Yeni Bölümü Diziizlesi farkı ile Tek Parça HD izle.

Beni Bırakma 247.Bölüm izle

Beni Bırakma 247.Bölüm izle, Beni Bırakma Son Bölüm izle, Beni Bırakma 247.Bölüm Full izle. 16 Nisan 2019 Salı günü yayınlanan dizi bölümlerinden Beni Bırakma 247. Yeni Bölümü Diziizlesi farkı ile Tek Parça HD izle.

Yemekteyiz 16 Nisan 2019

Yemekteyiz 16 Nisan 2019, Yemekteyiz Son Bölüm izle, Yemekteyiz 16 Nisan 2019 Full izle. 16 Nisan 2019 Salı günü yayınlanan yarışma programlarından Yemekteyiz 16 Nisan 2019 Yeni Bölümü Diziizlesi farkı ile Tek Parça HD izle.

Esra Erol 16 Nisan 2019

Esra Erol 16 Nisan 2019, Esra Erol Son Bölüm izle, Esra Erol 16 Nisan 2019 Full izle. 16 Nisan 2019 Salı günü yayınlanan tv programlarından Esra Erol 16 Nisan 2019 Yeni Bölümü Diziizlesi farkı ile Tek Parça HD izle.

Müge Anlı 16 Nisan 2019

Müge Anlı 16 Nisan 2019, Müge Anlı Son Bölüm izle, Müge Anlı 16 Nisan 2019 Full izle. 16 Nisan 2019 Salı günü yayınlanan tv programlarından Müge Anlı ile Tatlı Sert 16 Nisan 2019 Yeni Bölümü Diziizlesi farkı ile Tek Parça HD izle.

Çukur 2.Sezon 28.Bölüm izle

Çukur 2.Sezon 28.Bölüm izle, Çukur Son Bölüm izle, Çukur 2.Sezon 28.Bölüm Full izle. 15 Nisan 2019 Pazartesi günü yayınlanan dizi bölümlerinden Çukur 2.Sezon 28. Yeni Bölümü Diziizlesi farkı ile Tek Parça HD izle.

Vuslat 14.Bölüm izle

Vuslat 14.Bölüm izle, Vuslat Son Bölüm izle, Vuslat 14.Bölüm Full izle. 15 Nisan 2019 Pazartesi günü yayınlanan dizi bölümlerinden Vuslat 14. Yeni Bölümü Diziizlesi farkı ile Tek Parça HD izle.