public marks

PUBLIC MARKS

04 September 2014 14:00

04 September 2014 13:00

I. Accor : "Le mobile devient clef"

by touristic
La conciergerie virtuelle est une nouvelle forme de partage de l'information, un nouveau mode de communication. Surtout que chez Novotel, nous n’avons pas de concierge à la base.

04 September 2014 12:00

04 September 2014 11:00

Why Gurgaon Is Being Preferred More Than Noida?

by rohansinha
The sale of houses has spiraled in several markets across the country between the period of January and March 2013 when compared to the period of last year. There were several projects that had been launched and they were launched at good prices and there have been several discount schemes too that have been on the offer.

ownCloud.org

by srcmax & 6 others
With ownCloud you can sync & share your files, calendar, contacts and more. Access your data from all your devices, on an open platform you can extend and modify.

04 September 2014 10:00

auduno/headtrackr · GitHub

by srcmax & 1 other
headtrackr is a javascript library for real-time face tracking and head tracking, tracking the position of a users head in relation to the computer screen, via a web camera and the webRTC/getUserMedia standard.

http://www.csymarine.com

by csy
Üç tarafı deniz ile çevrili ülkemizde tekne ve yat sektörü de haliyle çok gelişmiştir. Denizin o muhteşem tonlardaki sayısız mavi renklerinin büyüsüne kapılıp bir tekne veya yat sahibi olmak ve bu araçlarımızın konforunu karadaki gibi kusursuz olmasını isteriz. Tüm bunları tamamladıktan sonra o muhteşem deniz ve gök mavileri arasında tekne turu yapıp açık denize açılmak ve yat konforu ile bazen tatil bezen de motivasyon sağlarız. Ve bunların dışında ticari veya hobi amacıyla tekne ve yat ile açılıp balık avına çıkarız. Uluslararası veya yurt içi deniz taşımacılığı için de kullandığımız yat ve tekne araçları da bir hayli fazladır ve ülkemize büyük katkılar sağlamaktadır. Tabi ki tekne ve yat sahibi olduktan sonra tüm malzemeleri eksiksiz tamamlamalı ve denize açıldıktan sonra olası tüm etkenler için tekne ve yat malzemelerini eksiksiz almamız gerekmektedir. Tekne malzemelerini tedarik edebileceğiniz yerler özellikle tersane bölgeleri ve marina yakınlarındadır. Veya www.csymarine.com internet sitesi gibi güvenilir firmalardan çevrim içi olarak satın alabilirsiniz. Çünkü tekne sahiplerinin aradıkları tekne malzemelerini kolaylıkla ve hızlı bir şekilde almak istemeleri dolayısıyla tekne malzemeleri tedarikçileri showroom'larını bu bölgelere kurmuşlardır. Teknenizin ilk olarak ihtiyaç duyduğu malzemeler güvenlik ile ilgili olmalıdır. Denizin güzelliği kadar hırçınlığı da geldiğini belli etmez. Bu yüzden güvenlik malzemelerini tamamıyla dizdikten sonra konfor ve balıkçılık malzemeleri ile teknenizi donatabilir ve bunları kullanırken keyifli vakit geçirebilirsiniz.

04 September 2014 09:00

Dementia Care in Australia

by Beralaonthepark
Berala On The Park is very sensitive to the emotional wellbeing of all our residents, especially our dementia residents. We encourage participation in activities, provide mental stimulation and create a cheerful and friendly environment. We provide the facility has been built with Hospital grade standards.

04 September 2014 08:00

Health Care For Elderly at Home, Home Care Nurses

by rohansinha
The point when you have to move to a nursing home, no one likes it. But what will you do when your father is reducing his weight considerably or when your mother is facing depression and even forgetfulness and forgets her necessary medicines.

Agricultura Biológica

by m.meixide
Agricultura Biológica - Agricultura Biológica - Pensamentos , Actos e Omissões por Pedro Santos

04 September 2014 07:00

04 September 2014 06:00

03 September 2014 21:00

03 September 2014 20:00

Préparation biennale de la danse Rillieux

by SylvieRoy
Préparation des fétiches de la biennale de la danse de septembre 2014 pour le défilé de RIllieux