public marks

PUBLIC MARKS

02 December 2022

Lohusa kadınlar neden terler?

by deniz
Lohusalık döneminde olan bir annesiniz ve hareketsiz dururken bile maraton koşmuş gibi sırılsıklam terliyorsunuz. Peki ama neler oluyor? Güzel haber, doğum sonrası süreçte fazladan terlemek yaygındır ve her ne kadar rahatsız edici olsa da bunun için endişelenmeniz gerekmez.

01 December 2022

Qu'est-ce qu'une structure gonflable ?

by reyvax
Une structure gonflable publicitaire est une forme de marketing dynamique qui sert à attirer l'attention des consommateurs sur les produits et services que votre entreprise offre. Ces structures sont aussi connues sous le nom d'ordinateurs, de chapiteaux, de tentes ou encore d'igloos gonflables. Elles peuvent être utilisées pour un large éventail d'activités et d'occasions promotionnelles, notamment des festivals commerciaux, des opérations de porte-à-porte et même des campagnes publicitaires extérieures.

Pandül nedir?

by deniz
Pandül veya sarkaç, bir referans noktasında asılı duran ve yerçekimi nedeniyle ileri geri hareket eden bir ağırlıktır. Salınıma göre, zamanı veya başka şeyleri ölçmek için kullanılabilir. Salınım frekansı pandülün kütlesine değil, uzunluğuna bağlıdır.

Evde baloncuk suyu yapımı

by deniz
Solüsyona üfleyerek köpük baloncuklar çıkarmak çocuklar için eğlenceli bir aktivitedir ve bununla saatlerce sıkılmadan oynayabilirler. Ancak, diğer tüm oyuncaklar gibi az da olsa bunun da bir maliyeti var. Neyse ki, özünde ”deterjanlı su” olan bir şey için para harcamanız gerekmez.

30 November 2022

Mite (akar) nedir?

by deniz
Mite veya akarlar (bilimsel olarak “Acari” olarak adlandırılır), eklembacaklılar filumuna ait mikroskobik canlılardır. Tür açısından son derece zengindirler. Bazı mite türleri çok küçüktür ve çıplak gözle görülemez. Bununla birlikte, bazı akar türleri parazit olarak hastalıklara neden olabilir veya bulaştırabilir.

Locoderm krem

by deniz
Locoderm, topikal kortikosteroidler (veya kısaca steroidler) sınıfına dahil bir ilaçtır. Bu, halk arasındaki ifadeyle kremin kortizonlu olduğu anlamına gelir. Egzama, temas alerjisi ve sedef hastalığı gibi kızarıklığın, kaşıntının, şişliğin veya pullanmanın eşlik ettiği cilt rahatsızlıklarında kullanılır.

29 November 2022

Les critères pour choisir un fleuriste - recherches universitaires

by jpr
Les différentes méthodes pour choisir un fleuriste de qualité selon des critères variés

Çinko ne işe yarar?

by deniz
Çinko, organizmaya günlük olarak sağlanması gereken hayati eser elementlerden biridir. Güçlü bir bağışıklık sisteminde ve enerji üretiminde önemli bir rol oynar. Ayrıca bazı hormonların oluşumunda yer almasının yanı sıra, yaraların iyileşmesini ve kas gelişimini destekler.

Ovadril losyon

by deniz
Ovadril losyon, böcek sokmalarının ve günlük yaşamda meydana gelebilen basit cilt tahrişlerinin neden olduğu kaşıntıyı gidermek için kullanılır. Ayrıca, sürüldüğü bölgedeki hafif şiddetli ağrıları geçici olarak giderir.

28 November 2022

JveuxDuSoleil - Détecteur de terrasses ensoleillées

by NiMe (via)
... et pas que des terrasses ... pour chez vous aussi ;)

Acheter du caviar à Lyon

by rubenxela
Le caviar est le nom donné aux œufs de certains poissons, principalement les esturgeons. Ces poissons vivent dans les eaux froides et peu profondes des fleuves et des lacs. Leur chair est très appréciée, mais ce sont surtout leurs œufs qui sont prisés. Les œufs de caviar sont généralement blancs, mais il existe aussi des variétés plus foncées. Ils sont récoltés à maturité puis salés et conservés dans des jarres en verre ou en acier inoxydable. Le caviar est une denrée très prisée et donc très chère. Il était autrefois réservé aux personnes les plus riches, mais il est aujourd'hui possible de le déguster à des prix abordables. Cela est notamment possible grâce à la production de caviar en Aquitaine.

Memberful — Monetize your passion with membership. | Memberful.com

by srcmax
Monetize your passion with membership. Best-in-class membership software for independent creators, publishers, educators, podcasters, and more.

Pollen-Difpop, La distribution de référence des éditeurs indépendants - POLLEN DIFPOP

by srcmax
Dès son démarrage, POLLEN a pu faire appel à des professionnels du livre. Leur conviction et dynamisme permettent de construire, jour après jour, une entreprise qui a su gagner la confiance des libraires